ISBN: 978-2-917032-16-9

Extrait choisi:

Uykusundan çıktığında, hem aynı hem ayrı yağmura göre değişen meçhul bir şehrin onu beklediğini düşlüyordu. Kalbi bir an önce oraya gitmesini fısıldıyordu. Kalbine itaat etmesi ve Gina’nın mükemmel tuzağında kurtulması gerektiğini hissediyordu. Gina ki yıkanmış, saçlarını taramış, menekşe kokuları sürünmüş, evcilik oyununa yeniden başlamaya hazır, harap yatağın içine kayıyor, onu nazikçe reddecek olan bitkin, gözleri tavanda, Batı düşlerine tekrar dalmış Erkan’a sürtünüyordu. Giderek daha da sıklaşarak.

Format: 14 x 22 cm. 288 pages.
20 €
Livraison et expédition
Montant total Frais livraison
Jusqu'à 25€ 2,50€
de 26 à 100€ 4,00€
sup. à 100€ 0,00€
TVA incluse


Alarga !
Ouvrage signé Hélène Tayon
Collection: Littérature

Entre Orient et Occident, un drôle de voyage !

Un roman qui a fait l’unanimité du comité de lecture des Ardents Editeurs. Un écrivain rare. Un sens du récit exemplaire.

JPEG - 119.3 ko
Hélène Tayon

1932, Anadolu’nun doğusu.

Erkan Demir büyük bir Türk ailesinin tek varisidir. Çok sevilen yakışıklı Erkan’ın geleceği önceden yazılmıştır : bir gün, geleneklere göre Anadolu’daki topraklarının efendisi olacaktır. Evet, ama... bu Erkan’ın bir arzu adamı olduğunu unutmak demektir.
Okuyucu Doğu ile Batı arasında tuhaf bir yolculuk yaşayacak : hepsi cinsellik ve özgürlük arayaşinda, hepsi Erkan’ın rüya gibi yaşamıyla büyülemiş kişilerin geçidi.
Ama ne yüzden çekip gitti ? Doğduğu topraklardan çok uzaklarda ne arıyordu ?
Bu romanın özgünlüğü ve gücü ödün vermez bir üslûp ve hayran kalınacak bir anlatım biçimiyle sunulmuş yeni bir tarzın kullanımından kaynaklanıyor. Bazen ağlanıyor, çokça da gülünüyor. Gerçek bir haz.

L’auteur : Hélène Tayon

Helene Tayon uzun yıllar Ortadoğu’da bulundu. Ankara, İzmir, Bağdat ve Tunus’ta Fransız edebiyatı ve medeniyeti dersleri verdi. ALARGA ! ilk romanı.

Yazarın blog : http://helene.tayon.over-blog.com


Les Ardents Editeurs bénéficient pour leur programme éditorial 2009 du soutien de : ■ L’État - ministère de la culture et de la communication - DRAC du Limousin, ■ Le Conseil Régional du Limousin avec l’aide du Centre régional du Livre en Limousin- ALCOL.